دندان پزشکی در کرج | دندانپزشکی در کرج | دندان پزشکی زیبایی در کرج

ارتودنسی ثابت به روش دیمون (1)

۱۰:۲۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۵
در این روش ارتودنسی از براکت های خاصی استفاده می‌شود که درپوش فلزی دارند و باعث می‌شوند که براکتها روی سیم‌ها به‌راحتی حرکت کنند. در ضمن در این روش از سیم‌های مخصوصی استفاده می‌شود که نیروهای بسیار کمی وارد می‌کنند. اگرچه انواع مختلفی از این براکت ها که اصطلاحاً سلف لیگیت selfligate نامیده می‌شوند. در بازار وجود دارند، نوعی خاص از آن به نام سیستم Damon در ایران متداول‌تر می‌باشد.

استفاده از این روش چه مزیتی برای بیماران دارد؟
در بعضی از بیماران که متخصص ارتودنسی تمایل دارد درمان بدون کشیدن انجام شود، استفاده از آن‌ها باعث افزایش کارایی در درمان در ارتودنسی می‌شود. اگرچه ،اینکه این براکت باعث افزایش سرعت در درمان می‌شود هنوز به‌طور کامل به اثبات نرسیده است.

در مواردی که امکان ویزیت‌های ماهیانه در دندان پزشکی زیبایی در کرج برای بیماران مقدور نباشد، استفاده از این سیستم ویزیت‌های 10 هفته‌ای (2 ماه و نیم) را برای بیماران مقدور می‌سازد، ازآنجایی ‌که در این روش کش ها، سیم را درون براکت ها نگه نمی‌دارند، نیاز به جابجایی و عوض کردن کش ها وجود ندارد و امکان ویزیت بیماران در دوره‌های 10 هفته‌ای امکان‌پذیر است.

چرا از سیم‌های خاص در این روش در دندانپزشکی در کرج استفاده می‌شود؟
سیم‌های مورداستفاده در سیستم Damon طوری ساخته‌شده که می‌توانند نیروی بسیار کمی به دندان اعمال کنند، در ضمن ازآنجایی‌ که این سیستم برای درمان‌های بدون کشیدن دندان طراحی شده است و هدف افزایش عرض قوس فکی در ناحیه خلفی است. سیم‌ها به‌نوعی طراحی شده‌اند که بتوانند و با نیروی بسیار کم‌عرض قوس فکی را مخصوصاً در ناحیه عقب افزایش دهند. با استفاده از این سیستم براکتی دیگر نیازی به گسترش عرضی فک بالا با دستگاه‌های جداگانه نمی‌باشد.