دندان پزشکی در کرج | دندانپزشکی در کرج | دندان پزشکی زیبایی در کرج

ارتودنسی لینگوال یا مخفی (1)

۱۰:۴۹:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
ارتودنسی لینگوال (زبانی یا مخفی) یکی از روش‌های ارتودنسی نامرئی در دندان پزشکی زیبایی در کرج است. بریس این نوع ارتودنسی عمدتاً شبیه به بریس‌های معمول است با این تفاوت که در پشت دندان‌ها و سمت زبان قرار می‌گیرد. به این ترتیب اطرافیان متوجه تحت درمان ارتودنسی بودن بیمار نمی‌شوند.
در واقع این مدل در درمان ارتودنسی براکت های ارتودنسی از پشت روی دندان چسبانده می شود و دید از جلو وجود ندارد. این درمان برای افرادی خاص که در موقعیت های اجتماعی نمی خواهند براکت ها دیده شوند مورد استفاده است.
بدون شک داشتن لبخندی زیبا و جذاب ارزش تحمل ناراحتی زودگذر را دارد. علی رغم بهبود چشمگیری که ارتودنسی به دست می‌دهد، برخی به دلیل جلب توجه احتمالی و شرمساری از دیده شدن سیم‌ها و بریس در شروع درمان، نسبت به درمان آن تردید دارند، ارتودنسی لینگوال راه‌حل مناسبی برای این افراد است. در هر حال برای تعیین روش ارتودنسی مناسب باید به دندان پزشکی در کرج مراجعه کرد. زیبایی و رضایت حاصل از ارتودنسی، چه آشکار چه مخفی، ارزش آن را دارد تا سختی‌ها را به جان بخریم.

مزایای ارتودنسی لینگوال در دندان پزشکی در کرج
مزیت اصلی ارتودنسی لینگوال مخفی بودن آن است. تنها در صورتی که فردی با دقت و موشکافی به داخل دهان نگاه کند، اگر بریس روی دندان‌های پایین باشد، ممکن است متوجه آن بشود. در هر حال ارتودنسی لینگوال به راحتی قابل تشخیص نیست.
بنابراین اگر تن به ارتودنسی نمی‌دهید، چون به نظرتان با پلاک و سیم کشی در دهان داشتن مایه تمسخر اطرافیان می‌شوید، توصیه دندانپزشکی در کرج ارتودنسی لینگوال می باشد که نقطه پایانی را بر نگرانی‌های شما خواهد گذاشت.

افراد مناسب برای انجام ارتودنسی لینگوال
بهترین و در واقع یگانه روش تعیین مناسب بودن ارتودنسی لینگوال مراجعه به متخصص ارتودنسی در دندانپزشکی در کرج و مشاوره با ایشان است. در مجموع اکثر بزرگسالان و نوجوانان کاندیدای ایده‌آل این نوع ارتودنسی نامرئی محسوب می‌شوند.
برخی متخصصان بیان کرده‌اند که بایت (قرار گرفتن دندان‌ها روی یکدیگر) باید در وضعیت مناسبی باشد. همپوشانی شدید دندان‌ها (اور بایت عمودی عمقی) هنگام جویدن یا روی هم گذاشتن دندان‌ها، نیروهای شدیدی را به براکت‌ها وارد می‌کند و آنها را به جلو می‌راند.