دندان پزشکی در کرج | دندانپزشکی در کرج | دندان پزشکی زیبایی در کرج

سفید کردن دندان ها در کرج

۱۶:۴۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۷
سفید کردن دندان به چه معناست؟
سفید کردن دندان مؤثرترین راه برای روشن شدن رنگ طبیعی دندان است. بدون هیچ آسیبی به سطح دندان. البته این روش رنگ دندان را بطور کلی تغییر نمیدهد بلکه فقط آنرا براق و روشن میکند.

 برای سفید کردن دندان ها چه کاری انجام می شود؟
Bleaching (بلیچینگ) رایج ترین شکل سفید کردن دندانها در کرج است. پس از اینکه دندانپزشک شما تشخیص داد که این کار برای شما امکان پذیر است، ابتدا روی لثه های شما را توسط ژل محافظی می پوشاند و بعد با قرار دادن ژل سفید کننده روی دندانها و گاهی مواقع با در معرض اشعه قرار دادن این ژل عملیات سفید کردن دندان شروع می شود . این مرحله که در مطب انجام می گیرد با مراحل دیگری که با ریختن ماده ی سفید کننده ملایم تری داخل تری( قالب) دندانها در منزل صورت می گیرد ادامه می یابد.
ماده مؤثره در این ژل های سفید کننده کربامید پرکساید است که اکسیژن آزاد می کند و باعث تمیز کردن تربولهای مینایی شده و رنگ دندان را روشن تر می کند .

سفید کردن دندانها در کرج چقدر زمان می برد؟
یک دوره درمانی 3 تا 4 هفته ممکن است به طول بیانجامد. 2 تا 3 جلسه اول توسط دندانپزشک و در مطب صورت می گیرد و ادامه درمان با مواد سفید کننده و استفاده از تری تهیه شده از فکین بیمار و در منزل امکان پذیر است. به صورت نیم تا یک ساعت در روز به مدت 2 تا 4 هفته.
استفاده از اشعه و لیزر به چه منظور است؟
اشعه با قدرت بالا باعث تسریع عمل بلیچینگ می شود . ولیکن نیازمند ملاحظات خاص زمانی و محافظت از بافت لثه می باشد. لیزر هم با توجه به قدرت بالا امکان روشن کردن رنگ دندان را 5 یا 6 شید ( shade ) امکان پذیر می سازد .

سفید کردن دندان چقدر دوام دارد؟
تأثیر سفید کردن دندان ها در کرج می تواند تا 3 سال باقی بماند ولی به هر حال بستگی به دندان فرد دارد و یا استفاده وی از مواد رنگی مثل چای و قهوه و یا سیگار و سطح بهداشت فرد.

عوارض این کار چیست؟
در بعضی افراد ممکن است منجر به حساسیتهای دندانی شود نسبت به آب سرد و یا هوای سرد و یا حساسیت هایی در لثه ها و یا حتی التهاب آنها. البته این عوارض به سرعت و پس از چند روز به کلی بر طرف خواهند شد .